از آنچه به كارت مي آيد بپرس و آنچه را به كارت نمي آيد واگذار . [امام علي عليه السلام] صفحه اصلی > حوزه مدیریت > پیام مدیریت 
درباره بيمارستان|نقشه سايت|سايت دانشگاه علوم پزشكي همدان|پايگاه خبري وبدا-همدان|FA|En

 

 پيام مديريت

بنام خدا

همكاران ارجمند

   بيش از يكسال و چندماه از دوره جديد مديريت در بيمارستان شهيد بهشتي ميگذرد ، مسئولين بيمارستان در اين مدت افتخار همراهي و همكاري كاركنان عزيز بيمارستان را از نزديك داشته اند . در اين دوره سعي شد تا با رعايت اصل مهم احترام متقابل ،  شأن و جايگاه تك تك همكاران عزيز شاغل در بيمارستان در هر رده و سمتي در نظام مديريتي بيمارستان به رسميت شناخته و ضرورت التزام به رعايت حقوق ايشان و توجه به اصل مشاركت آنها در برنامه ها و فعاليت هاي بيمارستان نهادينه و در رأس همه برنامه ها قرار گيرد.

سعي شده است توجه به اين اصل ، در قيد و بند شعار زدگي و ژست هاي معمول نبوده و از سر اعتقاد عميق قلبي به اصالت نقش و جايگاه بي بديل همكاران در حصول سازمان به اهداف و برنامه هاي آن باشد.

برگزاري همايش هاي فصلي تكريم همكاران ، اجراي نظام تفويض اختيارات ، اولويت دادن به پرداخت هاي پرسنلي و بروز شدن آن ، توجه به امور رفاهي كاركنان عزيز بيمارستان عليرغم تمامي محدوديت ها ، برگزاري جلسات مشترك مديريت با پرسنل بخش ها  و واحدها ، توجه به انتظارات و نقطه نظرات همكاران و احترام به همه ، از نمونه هاي چنين رويكردي بوده است.

اما پرداختن به اين موضوعات و استمرار آن با يك انتظار بحق و اساسي توأم است و آن تسري چنين روحيه و رويكردي به رفتار همه ما نسبت به مراجعين و بيماران است. شايد شنيدن جمله " حق با مشتري است" در اغلب سازمانها از جمله بيمارستانها به امري متداول تبديل شده است . نميخواهيم به اين ژست هاي معمول دست يابيم و اين موضوعات را به محملي براي شعار دادن تبديل كنيم ليكن به اين اصل اساسي اعتقاد داريم كه هيچكدام از فعاليت هاي بيمارستان بدون دست يابي به اصل احترام و رضايتمندي مردم تحقق پيدا نميكند و ارزشي ندارد.

ممكن است بيمارستان از نظر فضاي فيزيكي يا ساير الزامات محدوديت هاي زيادي داشته باشد كه خود بخود بر تحقق رضايتمندي مراجعين و بيماران اثر منفي دارد اما به ضرس قاطع ميتوان مدعي بود همه اين محدوديت ها در فضاي ادب و احترام براي مردم قابل تحمل خواهد بود.

اصل مهم و انكار ناپذير اين است كه ريشه بسياري از نارضايتي ها يا رفتارهاي نامناسب از سوي مراجعين در عدم اقناع است. اگر ما با حوصله و درك شرايط روحي و رواني بيماران و مشكلات آنها ، شرايط موجود را توضيح داده و بگونه اي رفتار كنيم كه طرف مقابل از ما احساس همدري و همياري ببيند بسيار بعيد است كه شاهد رفتار تند يا خشونت آميز و نامناسب باشيم.

نزديك به يكسال است كه بيمارستان قراردادي براي تأمين مأمورين انتظامي كشيك ندارد. گذشت اين يكسال و رفتار انساني و هميارانه كاركنان عزيز بيمارستان با مراجعين ثابت كرد بيمارستان نيازي به انتظامات ويژه ندارد و آنچه كه تعيين كننده است نوع رفتار ما با مردم است نه كنترل هاي سخت .

همانگونه كه در ابتداي سال نيز اعلام شد شعار اصلي سال جاري در بيمارستان توجه به سلامتي در فضاي ادب و احترام متقابل خواهد بود ، ادب و احترامي كه شايسته و زيبنده همكاران عزيز ما در بيمارستان بوده و خواهد بود.

در انتظار نقطه نظرات ارزشمند و راهنمايي هاي هميشگي شما هستم.

 

 

شعار سال
پیوندها
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 3554 | بازدید امروز : 675 | کل بازدید : 7429495 | بازدیدکنندگان آنلاين : 3 | زمان بازدید : 1.2711 

همدان-ميدان قائم-ابتداي بلوار ارم-مركز درماني شهيد بهشتی    6-38380283-081 , 6-38380704-081,نمابر 38381035-081       Email:Shahidbeheshti@umsha.ac.ir             

  تمام حقوق مادی و معنوی متعلق به مرکز درمانی شهید بهشتی میباشد.